از روش‌های سرقت از گاوصندوق چه می‌دانید؟

آشنایی با روش‌های سرقت از گاوصندوق به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید تمامی جوانب را خوبی بسنجید. زمانی که درباره محصولات امنیتی فکر می‌کنیم لازم است از جایگاه مشتری بیرون بیاییم و خودمان را در فضاهای دیگر قرار دهیم و مقداری وسیع‌تر فکر کنیم. زمانی که ما بتوانیم افکار و ذهنیت‌هایی که پشت صحنه قرار دارند و به خوبی بشناسیم راحت و دقیق‌تر می‌توانیم راجع به تمامی مسائل تصمیم بگیریم. تصمیم‌گیری درباره مسائل مختلف مخصوصاً گاوصندوق کار بسیار سختی است؛ زیرا هم باید بتواند به خوبی از لوازم با ارزش ما محافظت کند و هم اینکه باید یک انتخاب خوبی را برای ما داشته باشد.

اصولاً خرید گاوصندوق یک خرید پرهزینه می‌باشد. ما در این قسمت مقاله به جای اینکه بخواهیم از بخش‌های مهم خرید گاوصندوق را در نظر بگیریم و سعی می‌کنیم که خرید گاوصندوق را از جنبه‌های دیگر بررسی کنیم. ما در این مقاله قصد داریم که خرید گاوصندوق از دید سارق بررسی کنیم و ببینیم که چه راه‌هایی در ذهن سارق وجود دارد تا بتوانیم با این ذهنیت به سمت بهترین گاوصندوق مورد نیاز خودمان برویم و بیشتر با موارد ضد سرقت بودن گاوصندوق آشنا شویم.

روش‌های سرقت از گاوصندوق

مواردی که در ادامه مقاله به آن می‌پردازیم مسائلی است که به سارق کمک می‌کند تا بتواند دزدی گاوصندوق را انجام دهد. این شیوه‌ها معمولاً بسیار عالی توسط دزدان انجام می‌شود اما بسیار زیاد به کیفیت و سطح امنیت گاوصندوق موردنظر شما بررسی بستگی دارد.

اگر ایمنی گاوصندوق شما به اندازه کافی نباشد و از نظر ایمنی قدرت بالایی نداشته باشد در نتیجه دزدی کردن از آن یک کار سخت می‌شود و سارق در هنگام دزدی با شکست روبرو می‌شود.
روش‌های سرقت از گاوصندوق عبارت است از:

  1. دریل کردن
  2. دیلم
  3. جابجایی برای سرقت گاوصندوق
  4. برش لوله‌ها و زبانه‌ها

1. دریل کردن

دریل کردن یکی از راحت‌ترین و در واقع می‌توان گفت اولین راهی است که برای سرقت گاوصندوق مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما مهمترین نکته‌ای که باید بدانیم این است که دزدان معمولاً کدام یک از قسمت‌های گاوصندوق را دریل می‌کنند؟

اولین و مهم‌ترین بخشی که به سراغ دریل کردن آن می‌روند قفل گاوصندوق می‌باشد؛ پس به همین دلیل در هنگامی که به سراغ خرید گاوصندوق می‌روید باید روی انتخاب قفل دقت بسیار زیادی انجام دهید.

تقریباً هر سازنده‌ای برای اینکه بتواند از این اتفاق جلوگیری کند از روش‌ها و تدبیر‌های مختلفی استفاده می‌کند که در تقریبا می‌توان گفت که در همه محصولاتی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد به صورت مشترک قرار دارد که آن ضخامت بیشتر فولاد برای در و پشت قفل می‌باشد. یکی از راه‌های دیگری که امروز استفاده می‌کنند تا بتوانند قفل گاوصندوق را ایمن کنند این است که از یک لایه اضافی فولاد در پشت قفل استفاده می‌کنند که با این کار می‌تواند قفل را ضد دریل کنند.
در بعضی از موارد محصولات سیستم ایمنی شیشه پشت قفل قرار می‌گیرد که زمانی که قفل می‌شکند و یا اینکه این شیشه شکسته می‌شود گاوصندوق به صورت کامل پلمپ می‌شود و هیچ فرد به غیر از کارشناسانی که برای گاوصندوق وجود دارند نمی‌توانند در آن را باز کنند.

2. دیلم

دیلم یکی از موارد بسیار پرکاربرد است که امروزه برای سرقت گاوصندوق بسیار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. مخصوصاً اگر گاوصندوق شما امن نباشد یک ابزار بسیار خوبی است که با استفاده از آن بتوانند در گاوصندوق را باز کنند و به موارد درونی آن نفوذ کنند. دیلم اگر به درستی در جای مناسب قرار بگیرد می‌تواند کار را برای شما به اتمام برساند؛ پس به همین دلیل زمانی که به سراغ خرید گاوصندوق می‌روید توصیه‌ای که ما به شما می‌کنیم این است که بهتر از قالب در و بدنه گاوصندوق را از محصولات پلکانی انتخاب کنید.
زمانی که طراحی بدنه و درب گاوصندوق شما به صورت پلکانی باشد دیلم در مرحله اول باقی می‌ماند و هیچ تکیه گاهی نمی‌تواند نیروی لازم را به آن وارد کند.

3. جابجایی برای سرقت گاوصندوق

زمانی که صحبت از جابجایی گاوصندوق می‌شود دو موضوع مطرح است یکی درباره وزن گاوصندوق و دیگری که درباره شیوه نصب گاوصندوق است. زمانی که شما از گاوصندوق استفاده می‌کنید که وزن بالایی دارد، در این صورت سارق به هیچ عنوان نمی‌تواند آن را جابجا کند. با توجه به زندگی و شرایط زندگی امروزی معمولاً از محصولات سنگین بسیار زیاد استفاده نمی‌شود؛ پس به همین دلیل سازنده‌ها توانستند محصولاتی را تولید کنند که وزن کمی دارند.

اما زمانی که به زمین نصب شوند وزن حدود 500 تا 700 کیلوگرم به خودشان می‌گیرند. یک موضوع بسیار مهمی درباره نصب گاوصندوق وجود دارد که باید حتما در هنگام نصب این موضوع دقت کنید که اگر گاوصندوق را در جای درست و اصولی نصب نکنید نمی‌توانید امنیت آن را افزایش بدهید.

در واقع شما با نصب به جا و اصولی گاوصندوق امکان جابجایی آن را به کمترین میزان می‌رسانید و می‌توانید امنیت گاوصندوق را افزایش دهید. باید توجه کنید که اگر اطراف گاوصندوق شما خالی باشد و زیر ساز مناسبی برای آن در نظر نگرفته باشید امنیت محصول شما نصف می‌شود.

4. برش لوله‌ها و زبانه‌ها

یکی دیگر از راه‌هایی که برای سرقت گاوصندوق وجود دارد؛ برش لوله‌ها و زبانه‌ها می‌باشد. باید بدانید که زمانی که لوله‌ها برش می‌خورد چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر درب به صورتی باشد که دقیقاً روی لوله سوار شده باشد زمانی که با استفاده از دریل برش می‌خورد آن‌ها بسیار راحت آزاد می‌شوند. اما زمانی که در روی زبانه‌های پشتی متصل بشوند باز کردن آن‌ها مقداری سخت‌تر می‌شود.

اگر زبانه‌های پشتی در وجود داشته باشد در واقع در شما جزو زبانه‌های ثابت به حساب می‌آید و با برش لوله این در آزاد نمی‌شود؛ زیرا این زبانه‌ها توانستند در را به صورت ثابت و متحرک در جای خودشان محکم نگه دارند.

البته باید بدانید که لولاها در بعضی از محصولات به صورت کاملاً پنهانی قرار دارند و امکان دسترسی و برش برای آن‌ها وجود ندارد که این یک مزیت بسیار عالی برای شما ما به حساب می‌آید.

زمانی که شما به سراغ خرید گاوصندوق می‌روید معیار آخر باید قیمت باشد و شما اصلاً نباید تمرکز خودتان روی قیمت بگذارید. یک گاوصندوق که قیمت خیلی پایینی دارد ممکن است در مدت زمان طولانی برای شما مشکلات بسیار جدی به وجود بیاورد. قیمت گاوصندوق با توجه به ویژگی‌ها و امکاناتی است که درون آن وجود دارد زمانی که جنس زبانه گاوصندوق مورد نظر شما فولاد است، در جای درست قرار دارد، آلیاژ و جنس متریال اولیه برای بدنه بسیار با کیفیت است، سیستم رمزگذاری بسیار امن و ایمن هستند و استانداردهای معتبر برای گاوصندوق وجود دارد در نتیجه گاوصندوق مد نظر شما قیمت بالاتری دارد. زمانی که شما به سراغ خرید گاوصندوق می‌روید باید بدانید که ضعف در هر کدام از آن‌ها می‌تواند باعث شود تا به گاوصندوق شما آسیب وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید