نکاتی برای خرید گاوصندوق اسلحه

در کشورهایی مانند آمریکا و استرالیا که قانون خرید، نگهداری و حمل اسلحه با سایر کشورهایی مانند ایران متفاوت است، بسیار مهم است که محفظه‌های امنی وجود داشته باشد تا افراد بتوانند با خیال راحت اسلحه را در آن نگهداری کنند. یکی از این موارد گاوصندوق اسلحه است. مهم‌ترین دلیل حفظ و نگهداری از سلاح در گاوصندوق این است که آن را از دسترس افراد عادی مانند کودکان و افراد خانواده و همچنین سارقان دور کنید. نکاتی ضروری برای خرید گاوصندوق اسلحه وجود دارد که مهم‌ترین آن نکات توجه به اندازه، وزن مناسب، مکانیزم قفل ایمن، مقاومت در برابر آتش، ساخت با کیفیت و ظرفیت مناسب برای نگهداری اسلحه می‌باشد.

از این رو بهتر است با توجه به هر یک از این موارد بهترین گزینه برای نیازهای خود را انتخاب کنید.

اندازه

بستگی به اندازه اسلحه، می‌توانید اندازه‌های محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. ممکن است اسلحه‌های بزرگ داشته باشید، در این صورت ارتفاع محصول یک عامل مهم است. در مقابل اگر اسلحه‌های دستی و کوچک دارید، به راحتی می‌توانید آن را در طبقات گاوصندوق جای دهید.

وزن

وزن برای گاوصندوق‌های اسلحه می‌تواند با گزینه‌های متفاوتی ارائه شود. به طور معمول چیزی که وجود دارد این است که هر چقدر گاوصندوق سنگین‌تر باشد، میزان امنیت بیشتر خواهد بود. به این دلیل که کل محصول، حمل آن و یا جدا کردن آن برای سارقان دشوار خواهد شد. علاوه بر آن هر چقدر گاوصندوق وزن بیشتری داشته باشد، یعنی فولاد به کار رفته در آن بیشتر است و شکستن آن به راحتی ممکن نیست.

گاوصندوق‌هایی که از جنس بتن و فولاد ساخته شده‌اند، معمولا از نمونه‌های دیگر سنگین‌تر می‌باشند. یک روش خوب برای مقایسه میان محصولات، بدون باز کردن آن‌ها، مقایسه وزن گاوصندوق‌ها با یکدیگر است.

اگر قیمت‌ها مشابه هم هستند اما تفاوت زیادی در وزن آن‌ها وجود دارد، احتمالا تفاوت در فضای داخلی، آبکاری کروم، رنگ و سایر ویژگی‌های ظاهری آن است.

مکانیزم قفل امنیتی

امنیت قفل همان چیزی است که در برابر نفوذ عملکرد خوبی ارائه می‌دهد و توجه به آن بسیار اهمیت دارد. هنگام تهیه گاوصندوق دو گزینه مهم وجود دارد: قفل ترکیبی شماره و قفل الکترونیکی دیجیتال. شکستن قفل‌های الکترونیکی برای سارقان حرفه‌ای آسان‌تر است، با این حال قفل‌های ترکیبی از دوام و اطمینان بیشتری برخوردار هستند. از آنجایی که هر دو قفل اهمیت دارند و در کنار هم امنیت بیشتری فراهم می‌کنند، هنگام خرید گاوصندوق اسلحه باید به این نکته توجه داشته باشید.

مقاومت در برابر آتش

شما تنها برای محافظت از سلاح خود در برابر سارقان اقدام به خرید گاوصندوق نمی‌کنید، حفاظت در برابر آتش نیز بسیار اهمیت دارد.

با توجه به رتبه ضد حریق گاوصندوق یعنی دما و مدت زمانی که می‌تواند در برابر حرارت دوام بیاورد و با توجه به مواد به کار رفته در ساخت سلاح خود، می‌توانید یک گاوصندوق اسلحه مناسب خریداری کنید. به عنوان مثال یک محصول خود می‌تواند در طی یک ساعت و یا بیشتر، در دمای 1200 درجه سانتی گراد دوام آورد.

ساخت و ساز با کیفیت

صفحات فولادی ضخیم، لولای داخلی و سیستم پیچ و مهره ایمن، از ویژگی‌های مهم و بارز در ارائه امنیت می‌باشند. ضخامت فولاد یکی دیگر از مواردی است که در تهیه و ساخت گاوصندوق اهمیت دارد و باید به آن توجه شود. سیستم پیچ و مهره نیز نقش بسیار مهمی در تضمین امنیت دارد. هر چقدر که آن‌ها بیشتر باشند و حفاظت بهتری ارائه دهند، به این معنی است که باز کردن درب گاوصندوق سخت‌تر است.

علاوه بر آن هر چقدر که دیواره فولادی بیرونی ضخیم‌تر باشد، یک امتیاز بهتر برای محصول شما محسوب می‌شود. بهتر است که ضخامت درب از جنس فولاد ضد زنگ باشد. ضخامت دیواره کل نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

اگر گاوصندوق شما با اتصالات جوشکاری در بخش دیواره‌ها و درب ارائه شده است، بسیار مهم است که این نقاط جوش بسیار محکم و غیر قابل نفوذ باشند.

به همین دلیل بهتر است از عدم وجود درز، شکاف و هرگونه اعوجاج در آن اطمینان داشته باشید.

بازار گاوصندوق‌های اسلحه بسیار رقابتی است. با این حال از آنجایی که برخی از تولیدکنندگان سعی در صرفه جویی در وقت و هزینه خود دارند، بسیار مهم است که محصولاتی را تهیه کنید که نفوذ به آن به سختی ممکن باشد.

از آنجایی که جوشکاری فرایندی زمان بر و پرهزینه است، اکثر تولیدکنندگان از ورق‌های فلزی یک تکه که دارای درز نیستند به جای جوشکاری استفاده می‌کنند. این نمونه‌ها نیز اگر از استحکام و ضخامت خوبی برخوردار باشند، گزینه خوبی خواهند بود.

گارانتی گاوصندوق اسلحه

قبل از خرید محصول مورد نظر برای نگهداری اسلحه، بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید محصول شما دارای ضمانت نامه و خدماتی است که نمایندگی آن پس از فروش ارائه می‌دهد. گاوصندوق‌هایی هم وجود دارد که ضمانت دائم العمر ارائه می‌کنند، از این رو هر چند ممکن است قیمت آن‌ها بیشتر باشد، اما ارزش سرمایه گذاری دارند.

ظرفیت گاوصندوق

برخی از تولیدکنندگان درباره ظرفیت داخلی محصولات خود اغراق می‌کنند. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید، ابعاد داخلی و ظرفیت گاوصندوق اسلحه را مشاهده کنید. با توجه به تعداد سلاح‌هایی که دارید و ابعاد آن‌ها، می‌توانید ظرفیت مورد نظر را انتخاب کنید و بهترین گزینه را برای خرید در نظر داشته باشید.

تعیین بودجه برای خرید گاوصندوق

گاوصندوق‌ها در انواع و اقسام قیمت‌ها وجود دارند. با این حال با توجه به ویژگی‌هایی که ارائه می‌دهند، ممکن است هزینه آن‌ها متفاوت باشد. طبیعی است که هرچقدر ویژگی‌ها و امنیت ارائه شده توسط این محصولات بیشتر باشد، هزینه آن‌ها بالاتر خواهد بود. بنابراین مهم است که بودجه خود را نیز برای خرید در نظر داشته باشید.

در نهایت برای خرید گاوصندوق اسلحه، بهتر است که با توجه به سلاح خود و اهدافی که مد نظر دارید انواع نمونه‌های موجود در بازار را بررسی کنید تا گزینه‌ای را در نظر بگیرید که با نیاز شما تطابق داشته باشد. در این صورت می‌توانید اطمینان داشته باشید که سرمایه خود را بر روی محصول با کیفیت صرف کرده‌اید.

دیدگاهتان را بنویسید