راه‌هایی برای مخفی کردن گاوصندوق‌های خانگی

به منظور مخفی کردن گاوصندوق‌های خانگی باید از روش های هوشمندانه ای استفاده کرد . باید مکان هایی که زیاد آشکار نیستند استفاده کرد .به عنوان مثال مکان‌هایی مثل زیر تختخواب یا کمدها و کشوها جایی است که بلافاصله به ذهن سارق می‌رسد

مکان‌هایی که بیش از حد آشکار نیستند می‌توانند به خوبی صندوق‌های امانات شما را در خود حفظ کنند. دیوارهای کمد، پشت قفسه‌های کتاب و یا پشت تابلوها، گزینه‌های خوبی برای مخفی کردن گاوصندوق به شمار می‌آیند. گاهی مکان‌هایی که دسترسی به آن دشوار است نیز گزینه خوبی برای قرار دادن سیستم امنیتی است. کمدهای مرتفع یا کفپوش‌ها مکان‌هایی هستند که دسترسی سارقان به آن‌ها سخت و دشوار است و به منظور سرقت نیاز به تلاش زیادی خواهند داشت.

هنگامی که دزدی وارد خانه شما می‌شود، مدام در تلاش است تا به سرعت وارد و از آن خارج شود، از این رو مخفی کردن گاوصندوق خانگی بسار اهمیت دارد تا پیدا کردن و دسترسی به گاوصندوق سخت باشد و امکان اینکه به آن دستبرد بزند، بسیار کم شود.

مخفی کردن گاوصندوق

مکان‌هایی برای مخفی کردن گاوصندوق‌های خانگی

همانطور که به آن اشاره کردیم، مکان‌های متعددی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را برای مخفی کردن گاوصندوق‌ خود در نظر بگیرید.
هر چند مواردی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم به طور قطعی و صد در صد ایمن نیستند، با این حال به شما ایده می‌دهند تا جای بهتری را برای قرار دادن سیستم امنیتی خود در نظر بگیرید.
این مکان‌ها عبارتند از:

  1. زیرپله
  2. مکان مخفی در ساختار منزل
  3. پشت قفسه کتاب یا مبلمان
  4. کارتن‌های مقوایی گاراژ
  5. ذخیره سازی در یخچال
  6. دریچه‌های تهویه هوا
  7. درون کتاب

در ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

1. زیرپله

اگر راه پله دارید، مخفی کردن گاوصندوق در زیر راه پله مکان مناسبی برای محافظت از اشیای ارزشمند به منظور کوتاه کردن دست سارقان است. هر چند این مسئله به نحوه ساخت راه پله ساختمان شما نیز بستگی دارد. به این دلیل که اگر اتاقکی در آن ندارید، نصب آن ممکن است زمان بیشتری از شما بگیرد، هر چند ارزشش را خواهد داشت.

علاوه بر زیر راه پله‌ها، خود پله‌ها نیز می‌توانند به شکلی طراحی شوند که شما گاوصندوق را درون هر یک از آن‌ها قرار دهید. این برای پله‌های چوبی کاربردی‌تر است.

2. مکان مخفی در ساختار منزل

اگرچه این مورد به کار بیشتری نیاز دارد، با این حال برای نصب مواردی مانند گاوصندوق اسلحه، کمدهای دیواری به افزایش امنیت کمک می‌کنند. زمانی که صندوق امانات خانگی شما در یک مکان باریک باشند، دسترسی سارقان به آن دشوار خواهد بود.این در حالی است که قرار گرفتن صندوق امانات در یک فضای باز، باعث می‌شود تا پنهان کردن آن از نظر افراد سخت شود. شاید مخفی کردن آن در ساختار ساختمان پیچیده و گران باشد، با این حال به عنوان یک روش موثر، قابل تامل خواهد بود.

3. پشت قفسه کتاب یا مبلمان

هنگامی که نیازی به دسترسی مداوم به صندوق امنیتی خود نداشته باشید، مخفی کردن گاوصندوق‌ پشت قفسه کتاب‌ها یا اثاثیه سنگین خانه مثل مبلمان، بهترین گزینه به نظر می‌رسد. مهم است که مبلمان به اندازه کافی بزرگ باشد تا قرار دادن صندوق امانات پشت آن، به مخفی کردنش کمک کند. دلیل این مسئله این است که دزدها هنگام جابجایی وسایل سنگین با مشکل مواجه می‌شوند و از این کار صرف نظر می‌کنند. از این جهت بعید به نظر می‌رسد که جای گاوصندوق را پیدا کنند.

  • 4. کارتن‌های مقوایی گاراژ

هر چند غیر معمولی به نظر می‌رسد، با این حال می‌توانید گاوصندوق‌های خود را به منظور مخفی کردن گاوصندوق خانگی در پارکینگ و یا گاراژ در کارتن‌های مقوایی یا مکان‌هایی که احتمال دسترسی به آن‌ها دور از ذهن است، نگهداری کنید. از آنجایی که کمتر کسی به این فکر می‌کند که شما مهم‌ترین دارایی خود را در این مکان قرار داده‌اید، در گاراژ و پارکینگ به دنبال گاوصندوق نخواهد بود.

هر چند خود این مسئله به اندازه گاوصندوق و شرایط گاراژ بستگی خواهد داشت. گاهی با توجه به نامناسب بودن شرایط، این ایده خوبی نیست و بهتر است موقعیت‌های دیگری را به این منظور انتخاب کنید.

با این حال بسیاری از مردم کف گاراژ را به عنوان یک مکان مخفی و امن برای نصب گاوصندوق‌های زیرزمینی خود در نظر می‌گیرند. علاوه بر اینکه به فکر کمتر کسی این مکان خطور می‌کند، دسترسی و خارج کردن سیستم امنیتی از زیرزمین عملا غیر ممکن است، چرا که به زمان بسیار زیادی نیاز دارد.

مخفی کردن گاوصندوق

5. ذخیره سازی در یخچال

اگر یخچال‌های قدیمی و غیر قابل استفاده‌ای داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را در انبار یا گاراژ قرار داده و گاوصندوق خود را در آن مخفی کنید. با توجه به ظاهری که دارد، افراد کمتری به فکر این می‌افتند که درون آن را به طور کامل کاوش کنند یا به فکر آن بیفتند که شما گاوصندوق را در دیواره‌ها یا کف مخفی کرده‌اید.

6. دریچه‌های تهویه هوا

گزینه دیگر این است که گاوصندوق‌های خود به منظور مخفی کردن گاوصندوق خانگی را درون دریچه‌های تهویه هوا قرار دهید، به شرط آنکه از آن‌ها استفاده نکنید. هر چند می‌توانید دریچه‌های تقلبی در منزل خود نصب کنید تا به شکلی به نظر برسند که گویا سیستم‌های تهویه واقعی هستند.

7. درون کتاب

کتاب‌ها بار دیگر به کمک شما می‌آیند تا مهم‌ترین دارایی‌های خود را درون آن‌ها نگهداری کنید. جلد اکثر آن‌ها شبیه به دیکشنری انگلیسی است و برای حفظ موارد بسیار ارزشمند و نه چندان بزرگ ایده آل خواهند بود. قرار گرفتن این کتاب‌ها در قفسه کتاب، باعث می‌شود که کمتر کسی به آن شک کند.

در نهایت بهتر است که با توجه به مواردی که به آن اشاره کردیم، برای مخفی کردن گاوصندوق‌ خود ایده بگیرید. گاهی برخی از این موارد به حدی تکرار شده است که دیگر مکان خوب و امنی برای قرار دادن گاوصندوق به شمار نمی‌آیند، پس بهتر است خودتان در این باره بیندیشید تا گزینه‌های بهتری را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید